Ana sayfa » Test » İlk Önce Hangi Hayvanı Gördünüz?

İlk Önce Hangi Hayvanı Gördünüz?

Bilinçaltınız ve zihniniz, sanıldığından çok daha karmaşıktır. Buna rağmen kişiliğiniz hakkında çok önemli bilgiler verir.

Uzmanlar bilinçaltınızı korktuğunuz, sevdiğiniz, hoşlandığınız, hoşlanmadığınız, inandığınız, iyi ya da kötü anılarınız ve hatta beceri ve yetenekleriniz gibi pek çok şeyin bulunduğu bir depolama birimi olarak kabul ediyor.

Örneğin görsellerle yapılan bir kişilik testinde gördüğünüz şey dikkatli olmanızla değil, kişiliğinizle ilgilidir.

Kişilik hakkında önemli bilgiler veren testlerden birisi de karmaşık bir resimde göreceğiniz hayvanlarla ilgilidir. Aşağıdaki resme göz atın ve ilk önce hangi hayvanı görürseniz o hayvan için yaptığımız açıklamayı okuyun.

İLK ÖNCE HANGİ HAYVANI GÖRDÜNÜZ

1.Zebra

Gördüğünüz ilk hayvan zebraysa çok aktif bir kişiliğiniz olduğu söylenebilir.

Bu aktiflikten dolayı aynı şeyi tekrar tekrar yapmak zorunda kaldığınızda sıkılıp yeni şeyler arayışına giriyorsunuz.

Ayrıca hem komik hem de karizmatik olabilme etkisine sahipsiniz. İletişim yetenekleriniz ise üst düzeyde.

2.Kedi

İlk önce kediyi gördüyseniz, çevresi tarafından “utangaç” olarak tanımlanan birisiniz. Fakat bu durum utangaçlığınızdan kaynaklanmıyor.

Bunun asıl sebebi konuşmayı çok sevmemeniz, olayların içinde olmaktansa uzaktan izlemeyi ve analiz etmeyi tercih etmenizdir.

İnsanların sizin hakkında ne düşündüğünü umursamadığınız da söylenebilir.

3.Ördek

Bu resme ilk baktığında ördeği gören kişilerdenseniz, oldukça iyimser ve meraklı bir kişiliğiniz vardır.

Sizin için bardağın yarısının dolu ya da boş olması söz konusu değil çünkü siz hep o bardağı taşmış bir şekilde görüyorsunuz.

İyimserliğinizden dolayı sizi üzebilen pek bir şey yok ve meraklı oluşunuz yeni şeyler öğrenme isteğinizi doğuruyor.

4.Koala

Gördüğünüz ilk hayvanın koala olması, sizin de biraz koalaya benzediğiniz anlamına geliyor.

Çünkü koalayı görenler genellikle sakin ve hayatı kendi hızında yaşayan kişiler oluyor. Nazik, duyarlı, şefkatli, saygılı ve karşılık beklemeden iyilik yapan birisiniz.

Büyük partilerde bulunmak yerine evinizde sakince kitap okumak sizi daha fazla eğlendiriyor.

5.Fil

İlk olarak fili görmeniz sizin gerçekçi tarafınızla ilgilidir. Etrafınızdaki şeyler hakkında derinlemesine düşünen biri olabilirsiniz.

Önceliğiniz her zaman ailenizden ve arkadaşlarınızdan yana. Onlara son derece sadıksınız ve onlara hep sorumlu hissediyorsunuz.

Aileniz ve arkadaşlarınız da sizi güvenilir birisi olarak görüyor ve yardıma ihtiyaçları olduğunda size ulaşacaklarını biliyorlar. Çünkü problem çözme konusunda çok iyisiniz.

6.Ayı

Resme bakınca gördüğünüz ilk hayvan ayı mı? Öyleyse siz geleneksel bir kişiliksiniz. Manevi değerleri olan muhafazakâr biri olduğunuz söylenebilir.

Değerlerinize bağlısınız ve hayatınızı bu doğrultuda inşa ediyorsunuz. Kurallarla yönetilmenin mantığına inanıyorsunuz ve kendi kendinize karar vermek sizin tarzınız değil.

Gürültülü yerlerden hoşlanmayan, sessiz, gözlemci, duyarlı ve diplomatiksiniz.

7.Zürafa

Zürafa sizin gördüğünüz ilk hayvan ise sosyallik sizin işiniz. Esnek karakteriniz sayesinde her ortama uyum sağlayabiliyor ve hatta zamanla o ortamın merkezi haline gelebiliyorsunuz.

Konuşmayı sevmenizle birlikte etkili konuşma konusunda da beceriklisiniz. Dışarıdan pek çok şeyi kafaya takmayan ve pek üzülmeyen biri gibi görünseniz de kendi dünyanızda hassassınız.

Sadık bir arkadaşsınız ve rutini sevmiyorsunuz. İşinizi ya da hobilerinizi sık sık değiştirmenizin sebebi de bu.

8.Domuz

Eğer ilk önce domuzu gördüyseniz analitik düşünce olarak zirvede olduğunuz söylenebilir. Bağımsız biri olduğunuz için en verimli çalışmalarınızı yalnızken yapıyorsunuz.

Dışadönük biri değilsiniz ama insanlarla nasıl anlaşacağınızı çok iyi biliyorsunuz.

Keskin zekânız ve analitik düşünce yapınız ayrıntılara dikkat etmenize sebep oluyor ve çevrenizde olan olayları bir dedektif gibi çözebiliyorsunuz.

9.Tavşan

İlk olarak tavşanı görmeniz sizin enerji dolu birisi olduğunuzu gösteriyor. Enerjiniz yüksek olduğu için mutluluğunuz da bulaşıcı ve etrafa neşe saçıyorsunuz.

Enerjiniz kadar mizah anlayışınız da yüksek seviyelerde ve bu nedenle arkadaş ortamınızda herkesi güldürmeyi başarıyorsunuz. Empati kurma yeteneğinizin olduğunun da altını çizmek gerekir.

10.Aslan

Resimde ilk gördüğünüz hayvanın aslan olması liderlik ruhuna sahip olmanızın işaretidir.

Doğuştan gelen liderlik yeteneklerinizle insanları nasıl yönetebileceğinizi, nasıl bir araya toplayabileceğinizi ve nasıl ortak hedefe yönlendirebileceğinizi biliyorsunuz.

Rekabetçisiniz ve zor olanı seviyorsunuz. Her zaman baskın kişi olmak istiyorsunuz ama yakın ilişkilerinizde bu durum can sıkıcı olabiliyor.

11.Baykuş

Gördüğünüz ilk hayvan baykuşsa içinizde müthiş bir derinlik var demektir. Öyle ki tek başınıza sessiz ortamlarda kalmayı seviyor, derin ve analitik bir şekilde düşünüyorsunuz.

Mükemmeliyetçi bir yapınız var. Organize ve düzenli biri olmanız karışıklıklardan rahatsız olmanıza sebep oluyor.

Bu nedenle sosyal ortamlarda pek rahat hissetmiyorsunuz. Her ne kadar sosyal ortamları sevmeseniz de sosyal ortamlar sizi çok çekici buluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir