Ana sayfa » Test » Beyin Gücünüzü Arttıran 7 Zihin Bulmacası

Beyin Gücünüzü Arttıran 7 Zihin Bulmacası

2012 yılında yayınlanan bilimsel bir araştırmaya göre, Alzheimer hastalığının riski düzenli olarak zihni uyarıcı faaliyetlerde bulunan kişilerde azalmaktadır. Bu durum aktif olarak satranç gibi oyunlar oynayan ve bulmaca çözen kişilerin Alzheimer’e veya bunamaya yaşamlarının sonuna kadar yakalanmayacakları anlamına gelir.

1.Evli Olan Hangisi?

Cevap İçin Aşağıda ki Fotoğrafa Bakın

2.Takip

Dedektif kimsenin olmadığı bir eve giren suçlunun peşindeydi.  Sahibi eve dedektifi çağırdı.

Dedektif, “Buraya kimse geldi mi?” diye sordu.

Sahibi “Hayır, ayrıca evden kimse dışarı çıkmadı” diye cevap verdi.

Dedektif, “Ailenle mi yaşıyorsun?” diye sordu.

Sahibi, “Hayır, yalnızım” dedi.

Dedektif, “Teşekkür ederim. Sigara ister misin? ”

Sahibi “Hayır, teşekkürler! Ben sigara içmem. ” diye yanıt verdi.

Dedektif, yalan söylediğini kanıtlayan üç adet delil olduğunun sonucuna vardı.

Dedektif odada neyi fark etti?

3.Kaçış

Çok uzun bir zaman önce bir krallıkta kimsenin imparatorluğunu terk etmesine ve hiçbir yabancının içeri girmesine izin vermeyen bir kral vardı.Krallığı dış dünyayla birleştiren tek şey bir köprüydü.  Kraliyet emirleri dışından hareket eden herkesin öldürüleceği belirtilmişti.Ayrıca krallığa gelen herkes  geri döndürülüyordu.

Krallığın gardiyanı dinlenmek için kulübede beş dakika oturur sonra gözetlemeye geri dönerdi.  Köprüyü geçmek sekiz dakika sürüyordu.

 Sadece bir kadın kaçmayı başardı. Nasıl?

Cevap:

Muhafız kulübenin içindeyken kadınköprünün üzerinden yürümeye başladı. Muhafız içerideyken beş dakika yürüdü sonra krallığa doğru geri dönmeye başladı. Krallığa yaklaşırken kimlik soruldu. Kendisinde olmadığından içeri girilmesine izin verilmedi.

4.Dalış

Bir çocuk dalgıç olmaya karar verdi. İlk dalışı esnasında sersemledi ve suyun altında kayboldu. Yüzeye geri dönüş yolu hakkında bir fikri yoktu. Tüm bunların üzerine bir de oksijeni tükendi.

Geri dönüş yolunu nasıl buldu?

Cevap

Kabarcıkların gittiği yer yüzeye doğru giden yoldu.

5.Gizemli Ölüm

Bir dedektif, yüksek katlı bir apartmanın yanında kaldırımda yatan ölü bir kadını inceler. Pencerelerden birinden atlayarak hayatını sona erdirmiş gibi gözüküyordur.

Neler olduğunu bulmak için dedektif birinci kata gider ve kapalı olan pencereyi açtıktan sonra bozuk bir parayı yere doğru çevirir.  Sonra bir üst kata girer ve aynı eylemi tekrarlar. Son kata ulaşana kadar bunu yapmaya devam eder.  Dedektif suç mahalline geri döndüğünde olayın cinayet olduğunu anlar.

Dedektif bunu nasıl bildi?

Cevap

Tüm kattaki pencereler kapalı olduğu için kadın intihar edemezdi.

6.Bir Kaset

Polis elinde silah ve kaset kaydedici olan bir adamın cesedini buldu.Oynat düğmesine bastıklarında adamın ‘’Artık yaşamak için bir nedenim yok’’ demesinin ardından bir silah sesi duydular.  Polis kaydı dinledikten sonra adamın öldürüldüğünü fark etti.

Nasıl bildiler?

Cevap

Eğer kişi ölmüşse geri sarma düğmesine kim bastı?

7.Balayı

 

Yeni evli bir çift balayındaydı. Ancak koca geziden yalnız döndü ve eşinin talihsiz bir şekilde öldüğünü söyledi.  Polis  ‘’ Seyahat acentesize göre karınızı siz öldürdünüz’’ diyerek onu tutukladı.

Polis cinayet olduğunu nereden biliyodu?

Cevap

Adam yalnızca eşi için tek yönlü bir bilet rezervasyonu yaptırmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir