Ana sayfa » İnsanlar » Hayatınızı Kolaylaştırabilecek 15 Hile

Hayatınızı Kolaylaştırabilecek 15 Hile

Hile kodları sadece oyunlarda olur sanıyorsanız çok yanılıyorsunuz. Hayatı bir video oyunu gibi düşündüğünüzde oyunlarda ki gibi hileler bulabilir ve bunları hayatınıza uygulayabilirsiniz.

Bu nedenle hayatınızı kolaylaştırarak sizi bir iki seviye yukarı taşıyabilecek hile kodlarını paylaşıyoruz.

Eğer sizinde bildiğiniz başka hileler varsa aşağıda yorum olarak paylaşmayı unutmayın.

1.En sevdiğiniz grubun konseri var ve sahnenin arkasına geçmek mi istiyorsunuz?

Elinize bir pizza kutusu alın ya da sanki sipariş teslim ediyormuş gibi davranın. 100% işe yaramasa da denemeye değer.

2. Bu hile kodu özellikle öğretmenler için geçerli. Eğer öğrencileriniz sürekli hareket halindeyse onları tatlı bir rekabete teşvik ederek dizginleyebilirsiniz.

“Oturma kası” ve “dinleme kası” geliştirme yarışması, çocukların rekabet etmesine ve sizin de düzen sağlamanıza yardımcı olur.

3. İş yerinde bir amacınız varmış gibi yürüyün. Böylece insanlar sizin meşgul olduğunuzu düşünecek ve gereksiz yere sizi oyalamayacaktır.

4. Genellikle insanlar restoranda ya da kafede müdürle görüşmek istediklerinde ortada büyük bir sorun var demektir.

Müşteriler, yemeklerinden memnun değilse ya da yemekle ilgili ciddi bir sorun varsa müdürle muhatap olmak ister.

Ancak nerdeyse kimse memnuniyetini bildirmek için restoran müdürüyle görüşmez.

Bir istisna yaparak memnuniyetinizi bildirmek için müdürle görüşürseniz birkaç içeceği bedavaya getirebilirsiniz.

5. Son kalan tatlıyı kendinize saklamak istiyorsanız, sebzelerin olduğu bölüme koyun. Kimse sebzelerin arasında çikolata aramayacaktır.

6. Biri size iltifat ettiğinde sadece teşekkür edince garip bir sessizlik mi oluyor? Bu sessizliği küçük bir hileyle kırmak ve garip durumu ortadan kaldırmak mümkün.

Tek yapmanız gereken teşekkür ederim dedikten sonra iltifat aldığınız konuda bir cümle kurmak.Örneğin biri elbiseniz ne kadar güzel dediyse “teşekkür ederim, cepleri de var bak” derseniz garip sessizlikten kurtulabilirsiniz.

7. Bazen karşınızdakinin sizi anlaması için bir şeyleri açıklamanız gerekebilir. Ancak bu süreçte unutmamanız gereken bir şey var.

Kendinizi çok kaptırıp her detayı açıklamak oldukça yorucu bir süreç olacaktır. Açıklamayı kısa tutun ya da vaktiniz yoksa vaktim yok deyin.

8. Koşan çocuklardan sıkıldıysanız yetişkin olarak çocuğa koşmayı bırak demeniz yeterli olacaktır.

9. Karşınızdaki kişinin dediklerini onaylarken “biliyorum” yerine “haklısın” ifadesini kullanın. İnsan ilişkilerinde kesinlikle bir seviye atlayacaksınız.

10. Eğer evliyseniz, eşinize ilk günkü gibi davranmaya çalışın. Alışkanlık nedeniyle arkadaşınız gibi davranmak, uzun vadede size sorun yaratacaktır.

11. İnsanlara yapabileceğinizin daha azını söyleyerek daha fazlasını yapabilir, sayede özellikle iş hayatında daha büyük kazançlar elde edebilirsiniz.

12. Daha iyi bir uyku istiyorsanız, telefonun rahatsız etmeyin özelliğinden faydalanın. Uyuduğunuz saatler arasında tüm bildirimleri sessize alın.Buna tüm mesajlar, e-postalar, oyun bildirimleri ve uygulama bildirimleri dahil.

13. İnsanları sallamamayı öğrendiğinizde, hayat oyununda en üst seviyeye çıkmış ve tüm karakterleri açmış oluyorsunuz.

14. Hayatta arkadaş edinmeye çalışmak yerine düşman edinmemeye çalışın. Oyunlarda olduğu gibi gerçek dünyada da düşmanlar gerçekten can sıkıcı olabilir.

15. Eğer hatalıysanız hatalı olduğunuzu kabul edin ve bu yönünüzü değiştirmeye çalışın. Böylece insanların saygısını kazanabilirsiniz ve hayat sizin için daha kolay bir seviyeye gelir.

Buraya tıklayarak ana sayfamıza ulaşabilir ve diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir